LKS Kęsowo po pierwszej rundzie!!!

 

Z końcem roku przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć zespołu szczypiornistów LKS Kęsowo w trwającym sezonie ligowym.

 

      Piłkarze ręczni LKS Kęsowo mają za sobą pierwszą fazę rundy zasadniczej w grupie A drugiej ligi ( grupa pomorska ). Siedem kolejek – tyle rozegrali do tej pory podopieczni trenera Marka Tydy. Było to siedem różnych spotkań, za każdym razem  bardzo emocjonujących.

Ligowy start szczypiorniści LKS-u mieli udany- wyjazdowy wygrany mecz w Toruniu stosunkiem bramek 18:29 i remis na własnej hali ze Szczypiorniakiem Olsztyn.

Kęsowianie po dwóch dobrych meczach przegrali spotkania w Strzelnie oraz na własnym parkiecie z faworytem do awnasu AZS UWM Olsztyn.

Kolejnym przeciwnikiem był AZS UKW Bydgoszcz. Po bardzo emocjonującej końcówce meczu, gdzie na dwie minuty do końca spotkania LKS wygrywał trzema bramkami ostatecznie przegrał 29:28. MKS Grudziądz był kolejnym rywalem kęsowian. Trzeba zaznaczyć, że był to dobry mecz w wykonaniu szczypiornistów z Kęsowa. Zdecydowana wygrana 35:27 pokazała, że w drużynie tkwi duży potencjał. 

W siódmej kolejce spotkań doszło do derbowego pojedynku z Koroną Koronowo. Derby potrafią rządzić się swoimi prawami, niestety doszło do niespodzianki i LKS przegrał zawody w tym prestiżowym pojedynku.

Druga runda ( rewanżowa ) fazy zasadniczej rusza już 10 grudnia 2011. LKS Kęsowo w pierwszej kolejce rewanżowej zagra na własnej hali z zespołem AZS UMK Toruń.

 

Sebastian Ludian- 48 bramek                                                               Krzysztof Mielke- 42 bramki

 

Dwaj zawodnicy LKS Kęsowo, Sebastian Ludian ( 7 miejsce ) oraz Krzysztof Mielke ( 10 miejsce ) znaleźli się w rankingu najlepszych strzelców II ligi.

 

tekst: Krzysztof Muzioł, foto: Piotr Pubanz

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
230667